Vyhrňte si rukávy! Třetí ročník krvavého souboje fakult je tady

Čtvrtek 12. leden 2023, 14:00

Zúčastněte se třetího ročníku akce Souboj fakult Univerzity Palackého v bezplatném dárcovství krve aneb Vyhrň rukáv! Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu na kterémkoli odběrovém místě v republice od 13. února do 21. dubna 2023 a podpořte dobrou věc i mezifakultního soutěžního ducha. V souboji se totiž všechno točí kolem celkového objemu krve darované studenty a zaměstnanci jednotlivých fakult a procentuálního zastoupení dárců mezi studenty. Zapojit se zájemci mohou jednoduše. Vyplní formulář, který si nechají po darování krve na vybraném odběrovém místě potvrdit a následně jej vhodí do sběrného boxu, který najdou na všech fakultách nebo přímo na transfuzním oddělení fakultní nemocnice. Souboj fakult potrvá celý letní semestr, začne během týdenní výzvy Daruj krev s rektorem 13. února a skončí vyhlášením výsledků soutěže během Olomouckého majálesu 3. května.

Formulář k soutěži

Proč byste měli darovat?

Protože bezplatně darovat krev či krevní plazmu je pocit k nezaplacení a protože věříme, že studenti a zaměstnanci univerzity by měli jít světu příkladem.

Kdo může darovat?

Veškeré informace o tom, zdali jste vhodným dárcem, naleznete v části Jsem prvodárce. Prosíme, abyste si podmínky řádně prostudovali, a předešli tak případným zbytečným návštěvám FNOL.

Souboj fakult pořádá Studentský spolek FZV UP ve spolupráci s Oddělením komunikace UP a Transfuzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc. Veškeré informace o pravidlech soutěže, včetně formuláře k vytisknutí, naleznete na facebookové stránce Souboj fakult UP.